Apie dovanas

 Vis dėl to, kas yra ta dovana? Dovana galima laikyti atitinkamo daikto ar pinigų įteikimą kitam žmogui negaunant už tai jokio atlygio. Dažniausiai dovanos yra teikiamos švenčių proga: tokia kaip gimtadienio, kalėdų ir pan. Dovanos tikslas yra emociškai teigiamai nuteikti adresatą. Kartais dovana siekiama išpirkti kaltę, susitaikyti ar tiesiog nustebinti, maloniai nuteikti kitą asmenį. Šiais laikais yra labai populiarios originalios dovanos, kurios tikrai priverčia adresatą nustebti. Originalias dovanas galime sugalvoti patys (tai dovana, kuri tinka tik konkrečiam asmeniui, atskleidžia dovanotojo jausmus ar tiesiog suteikia prisiminimus apie kartu praleistą laiką, patirtus nuotykius) arba galima įsigyti tam tikrose specializuotose parduotuvėse ar internetinėse svetainėse, kaip pvz tokioje kaip shop4top.lt ir kitos. Pačios opuliariausios šiai dienai progos, per kurias yra dovanojamos dovanos – įvairios šventės, tokios kaip: Gimtadienio dovana – labiausiai paplitusi dovanos forma, Kalėdinė dovana – taip pat viena iš labiausiai paplitusios dovanojimo formos, Krikštynų dovana; Motinos dienos dovana; Vardadienio dovana, Velykų dovana, Dovana Valentino dienos proga, Vestuvių dovana, Doavana išlaikius egzaminą arba gavus diplomą, Jubiliejaus dovana. Gali būti ir kitos progos, per kurias dovanojamos dovanos, kaip pvz dovanojama dovana gimus kūdikiui. Be to, dovanojimo tradicijos labai priklauso nuo pačios visuomenės kultūros ir joje nusistovėjusių tradicijų. Taip pat, daugelyje kultūrų galioja ir tam tikri prietarai (nuo Lietuvos iki Kinijos) susiję su dovana ir dovanojimu, kaip pvz., daugelyje šalių kaip dovana netinkama dovanoti peilį arba žirklės, laikrodį ir muilą.

Trumpai apie dovanų istoriją:

Kaip pvz jau senovės Romoje Naujų metų proga buvo dovanojamos mažos ir labai simbolinės dovanos, tokios kaip – medžio šakelė arba vaisių iš nuosavo sodo – galiojo prietaras, kad tai apdovanojamajam turėdavo atnešti laimę naujais ateinančiais metais. O va viduramžiais populiariausia dovana, ypač tarp Europos didikų, buvo gyvas dramblys pargabentas būtent iš Indijos arba Afrikos.

Didžiausios dovanos žmonijos istorijoje, kurias visi žinome, yra laikomos: Gintaro kambarys, Amerikiečių laisvės statula, kabantys sodai ir pan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *